Академика (Клинчени) победи Ботошани с 4:3 у дома в мач от 8-ия кръг на плейофите в румънското първенство. По един гол за победителите вкараха Асен Чандъров и Цветелин Чунчуков. Третият българин в състава Георги Пашов също бе сред титулярите.

Гостите започнаха много добре и вкараха два гола в първия четвърт час игра. Флорин Аким си вкара автогол, а Ервин Онженда покачи на 2:0. В 22-рата минута Асен Чандъров намали изоставането на Академика. В края на полувремето Енрико Папа вкара за 1:3.

В 63-ата в игра се появи Чунчуков, а Чандъров бе сменен от Маркович. В 71-вата минута Маркович вкара за 2:3, а четири минути по-късно Чунчуков възстанови равенството. Четири минути преди изтичането на редовното време Маркович вкара победния гол във вратата на Ботошани за крайното 4:3.