Българският нападател Димитър Макриев записа хеттрик в сметката си при успеха на неговия Марибор с 6:0 като гост над Ливар (Иванча Горица) в среща от 13-ия кръг на
словенското първенство.

Така головия актив на юношата на Левски в шампионата нарасна на девет попадения от началото на сезона в бившата югорепублика.

Макриев заби първите два гола в мача в 26-ата на празна врата и в 37-ата с глава. Истинска класика беше третото му попадение и четвърто в мача, което падна в 55-ата минута - българинът получи топката на дъгата от македонеца Драган Чадиковски, обърна се и с топовен шут я прати под гредата.

Успехът срещу последния в класирането обаче остави Марибор на 5-о място в класирането с 18 точки. Начело продължава да бъде Домжале, който размаза Нафта (Лендава) с 5:0.

В следващия кръг на 20 октомври лидерите приемат именно тима на Марибор.