Хановер поднесе голямата изненада в днешните двубои от деветия кръг на Бундеслигата. Тимът на българския национал Чавдар Янков, който записа 25 минути игра при успеха, надигра изненадващо като гост шампиона Щутгарт с и нанесе на "швабите" пета загуба през сезона.

Домакините останаха с човек по-малко още в самото начало на мача, след като Фернандо Мейра спря с ръка топката от голлинията в седмата минута и моментално видя червения цвят на картона. От единайсетметровия наказателен удар унгарецът Шаболч Хущи нямаше проблеми да даде аванс на Хановер в резултата - 0:1.

До края на полувремето домакините опитаха да променят нещо в своя полза, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение. За сметка на това отново Хущи след час игра удвои, засичайки с глава центриране на Черундоло. Минути след гола на терена се появи и Чавдар Янков, на мястото на Хано Балич. До края на мача резултатът остана непроменен и Хановер грабна трите точки.

75 минути за своя Дуисбург при загубата от Вердер с 1:3 записа и Благой Георгиев. Българинът прекрати принудително участието си в мача, след като бе изгонен за доста обиден жест срещу рефера четвърт час преди края.

Все пак преди това той записа участие при изравнителния гол на тима си в 15-ата минута, след като подаде на Фланке, а от своя страна последният намери реализиралия Аилтон. Секунди преди това Даниел Йенсен бе открил за гостите от Бремен, но радостта на Вердер бе твърде кратка.

Все пак през второто полувреме Саного в 57-ата минута направи 1:2, а в самия край на редовното време Андреасен оформи крайното 1:3. Любопитно е, че Дуисбург завърши с девет души, след като минути преди Благо съдията изгони и Касерес.

Димитър Рангелов и Станислав Ангелов също записаха по 90 минути за Енерги при гостуването на Херта, завършило 0:0. Нападателят ни се отчете с жълт картон в 60-ата минута, а наставникът на Енерги Боян Прашникар изненадващо заложи и на двамата българи в предни позиции.