Българският национал Благой Георгиев записа успешен дебют в германското футболно първенство. Георгиев започна като титуляр при победата на новака в елита. Дуисбург с 3:1 като гост на Борусия Дортмунд в мач от първия кръг на Бундеслигата.

Благо остана на терена до 85-ата минута, когато беше заменен от бразилеца Майкон при резултат 3:0.

Дуисбург поведе още в осмата минута, когато Ивица Гърлич центрира от фаул от ляво и нигериецът Манасех Ишиаку с глава не даде шансове на
Роман Вайденфелер.

Гостите удвоиха аванса си в 62-ата минута от дузпа, след като
Делрон Бъкли спъна Кристиан Тиферт в наказателното поле, а румънецът Михай Тарараке хладнокръвно реализира от бялата точка.

Две минути по-късно Ишиаку довърши домакините с трети гол. При една бърза контраатака той получи пас в наказателното поле от холандеца Михаел Ламей и от движение направи резултата класически.

Четири минути преди края резервата Флориан Кринге вкара почетен гол за домакините за крайното 3:1 за Дуисбург.