Отборът на Ботошани, където твърд титуляр под рамката е бившият вратар и капитан на Левски - Пламен Илиев, записа зрелищен обрат срещу Търгу (Муреш) в мач от първенството на Румъния.

Неговият съотборник и десени бек - Ради Димитров, който също бе за кратко на "Герена", също остана на терена през всичките 90 минути.

Двамата българи ликуваха след успех с 4:2, макар че малко преди края на първото полувреме губеха с 1:2. Все пак играчите на Ботошани върнаха едно попадение, а през втората част стигнаха и до пълен обрат, а Ради Димитров се отчете с асистенция за 3:2.

Това е трета победа за отбора на Илиев и Димитров от началото на шампионата, благодарение на която отборът заема 4-то място във временното класиране.