Тотнъм се класира за груповата фаза на купата на УЕФА за втора поредна година, след като завърши 1:1 като гост на кипърския Анортозис.

В първия мач "шпорите" спечелиха с 6:1 и това даде възможност на Мартин Йол да експериментира със състава си. Димитър Бербатов дори не пътува до Кипър. Методи Деянов пък игра едва 7 минути за домакините.

Тотнъм държеше развитието на мача, но Джърмейн Дефоу бе разточителен пред вратата на Николау. Домакините показаха своята ефективност, след като Фабиньо откри в 54-ата минута. Голът бе доста спорен, тъй като при организацията на атаката Фрутос игра с ръка. Мартин Йол реагира и пусна в игра Гарет Бейл и Роби Кийн. Точно след центриране на младия уелсец, ирландецът изравни.

Германският Нюрнберг се промъкна в груповата фаза заради повече голове на чужд терен, след като завърши 2:2 като гост на Рапид (Букурещ). Първият мач бе завършил 0:0. Сесиня откри за Рапид в 15-ата минута, след като засече с глава центриране на Малдарасану.

С голове на Клуге и Мисимович "франките" стигнаха до обрат. В добавеното време Костин Лазар изравни с глава. Локо (М) победи с 2:0 датския Мидтиланд и с общ резултат 5:1 също влезе в групите.

Анортозис - Тотнъм 1:1
1:6 в първия мач
1:0 Фабиньо (54), 1:1 Кийн (78)

Николау, Трипоцерис, Панаги, Лабан (83-Деянов), Ндикумана, Фабиньо (62-Пахарс), Боавентура, Жлогар (46-Скопелитис), Константину, Наги, Фрусос

Робинсън, Гарднър, Сталтери, Ли Йонг Пьо (75-Кийн), Доусън, Зокора, Боатенг (69-Бейл), Хъдълстоун, Дефоу, Бент (85-Таарабт), Малбранк