Астра (Гюргево) победи Динамо (Букурещ) с 2:0 у дома в мач от последния кръг на редовния сезон в румънското първенство и по този начин изхвърли "кучетата" от топ 6 в крайното класиране. Цял мач за домакините изигра българският вратар Пламен Илиев, който изведе съотборниците си с капитанската лента.

Всички очаквания преди срещата, че тимът на Едуард Йорданеску няма да се напряга, за да може Динамо да се класира в плейофната група, която ще определи шампиона и евроучастниците, бяха категорично опровергани. Астра буквално премаза своя съперник, като можеше да запише далеч по-изразителна победа. Двубоят се изигра на тежък терен, като почти през цялото време на мача валеше сняг.

Домакините започнаха много силно срещата и още в началните минути създадоха няколко добри възможности за гол пред Пенедо. В 25-ата минута Флорентин Матей получи топката в наказателното поле от Мръжляк и с техничен удар откри резултата. До края на първата част Урко Вера и Такаюки Сето пропуснаха да удвоят преднината на своя отбор, докато гостите имаха една единствена по-опасна атака, която завърши с удар над вратата на Дан Нистор.

Едуард Йорданеску: Пламен Илиев е нашият ангел пазител, ще го продадем само за много пари

Бивш треньор на ЦСКА: Пламен Илиев е нашият ангел пазител, ще го продадем само за много пари

"Той отново доказа, че има защо да се говори толкова много за него"

В 57-ата минута надмощието на домакините бе матереализирано с втори гол. Негов автор стана Силвиу Балауре с удар от средна дистанция. В 68-ата минута Пламен Илиев показа отличен рефлекс и спаси опасен удар по диагонала на Даниел Попа, като с това бе и единственият случай в мача, в който ботевградчанинът трябваше да се намесва.

Астра събра 44 точки и завърши редовния сезон на 4-о място. След загубата Динамо остава чак на осмо място и ще играе в долната група. "Кучетата" бяха изместени от Яши, които въпреки поражението с 0:1 от Виторул (Констанца) заеха заветното шесто място с 39 точки. Тимът на Георге Хаджи остава пети. Лидер от ЧФР Клуж, следван от ФКСБ и Университатя (Крайова).