Националният вратар Пламен Илиев изигра пореден силен мач за румънския Астра. В мач от 11-ия кръг на местното първенство, тимът от Гюргево завърши наравно 0:0 като гост на Газ Метан Медиаш.

Астра владееш инициативата в мача, но трудно стигаше до голови възможности.

В началото на второто полувреме Илиев спаси на два пъти вратата си от попадение. Първо Локай засече добро центриране на Попович и стреля от няколко метра, но ботевградчанинът показа завиден рефлекс и изби топката. Кълбото попадна в Бик, но Тигъра се справи и с неговия изстрел.

Италианци и турци си харесаха Пламен Илиев

ПЪРВО В ТОПСПОРТ: Италианци и турци си харесаха българския герой

Евентуален трансфер може да се осъществи през зимата

В 77-ата минута дебют за гостите направи бившият футболист на ЦСКА Сердж Нюаджи, но и той не успя да помогне на Астра да си тръгне с три точки от Медиаш и така срещата завърши без попадения.

Във временното класиране Астра заема второ място с 22 точки, заедно с Университатя Крайова, където играят Радослав Димитров, Апостол Попов и Христо Златински. Газ Метан е 15-и с едва 5 пункта.