Отборът на Астра (Гюргево) записа загуба с 0:2 като гост от лидера в румънската Лига 1 - ЧФР Клуж. Цял мач за гостите изигра българският вратар - Пламен Илиев.

Родният ни страж нямаше вина за двете допуснати попадения. Домакините поведоха още в 9-ата минута, когато Йоница намери Кулио във вратарското поле и той отблизо отбеляза за 1:0.

Астра (Гюргево) с Пламен Илиев победи Газ Метан с 4:3

Пламен Илиев и Астра с ценен успех при голов трилър с Газ Метан

Тимът от Гюргево почти сигурно си гарантира място в Топ 6 след края на редовния сезон в Румъния

В 67-ата минута ЧФР Клуж удвои преднината си след красива комбинация между Деац и Тучудеан. Последният с хладнокръвен удар се разписа за 2:0, след като получи хубав пас от своя съотборник в наказателното поле.

След този успех, ЧФР Клуж остава на върха във временното класиране с актив от 56 точки, докато втори е ФКСБ с 51, но с мач по-малко. Астра пък запазва 4-ата си позиция с 41 пункта в актива си.