Антверп победи с 3:2 Льовен в мач от 14-ия кръг на белгийското първенство. Двата тима направиха много интересен мач, в който домакините излязоха крайни победители.

За Льовен титуляр бе българският национал Кристиан Малинов. Халфът остана на терена до 85-ата минута. Той получи жълт картон в началото на срещата.

Антверп поведе с два бързи гола в началото на срещата. Батубинсика откри резултата в 5-ата минута, а в 8-ата Мбокани удвои.

Льовен обаче реагира добре и само за пет минути успя да се върне в мача. Първо Анри намали от дузпа в 12-ата минута, а след това Соуа вкара за 2:2 в 17-ата минута.

В 57-ата минута Онгла донесе успеха на Антверп.

Така съперникът на Лудогорец в Лига Европа излезе на 4-о място във временното класиране с 25 точки. Льовен е на 9-ата позиция с 19 точки.