Шотландският Хартс разби на собствен терен Фалкирк с 4:2, в мач с тотално надмощие и агресивна игра. Воденият от българския си мениджър Ангел Червенков отбор на „сърцата" наложи вихрено темпо и още в петата минута левият халф Ксанавичус откри головата сметка на тима от Единбург, след пас на ганайския си колега Лари Кингстън.

В 27-ата централният защитник Залюкас, преквалифициран от Червенков в опорен халф през последния месец, оползотвори изпълнение от непряк свободен удар и отново простреля вратата на гостите. Головият рецитал на литовците в тима завърши с третото попадение на „сърцата" в 58-ата минута, дело на централния нападател Андриюс Величка, който затвори пробив на своя сънародник Томас Канчелскис отляво.

Почти веднага след попадението българският мениджър замени Величка с французина Кристиян Наде. Именно той в 68-ата отбеляза четвърти гол, за който втора асистенция записа ганаецът Лари Кингстън. Наде полудя от радост и се хвърли в прегръдките на феновете, което му донесе и санкция с жълт картон.

Отличната игра на Хартс и още по-убедителният резултат бяха коригирани с безумно поведение на съдийската бригада, която допусна Фалкирк да отбележи две попадения чрез Барет и Маутиньо, за които нямаше съмнения за засада. Те просто бяха отбелязани от явини засади в 87-ата и 89-ата минути. С тази победа отборът на Ангел Червенков, който все още ръководи от трибуната на стадиона своя тим, се изкачи на пета позиция във временното класиране. Бранимир Костадинов

Непосредствено преди мача на "Тайнкасъл", на стадиона на Академията на Хартс, младежката формация на домакините записа 0:0 с Фалкирк. Цял мач и трети за последните 7 дни, записа 18-годишният софиянец Бранимир Костадинов, като единствен нападател за „сърцата".

Той обаче на практика не получи нито един точен пас от своите халфове, които в последните два мача сякаш повече са заети с боричкането за място в стартовия състав, отколкото с концентрацията в играта. Следващата седмица Хартс приема у дома четвъртия в класирането Дънди Юнайтед.