Българският нападател Александър Колев вкара гол във втори пореден мач за своя Сандеция, но отборът му отново не успя да стигне до победата. Тимът от Нови Сонч завърши 2:2 срещу Лехия (Гданск) в мач от 21-ия кръг на полското първенство.

Защитникът Пламен Крачунов, който влезе като резерва в 16-ата минута на мястото на получилия контузия Жуфрин, асистира за втория гол на Сандеция.

Минута по-късно Колев от воле вкара за 1:0, като това бе негов шести гол в Екстракласа през този сезон.

Лехия стигна до пълен обрат с голове на Пайшао и Де Оливейра. Във втората минута на добавеното време Крачунов с глава отклони топката към Мраз, който вкара за крайното 2:2.

Сандеция заема 13-о място с 21 точки, а Лехия е 11-и с 25 пункта. За отбора от Гданск цял мач игра Симеон Славчев.