Деница Елисеева и Габриела Димитрова се класираха за 1/2-финалите в категориите си на "Купа Странджа".

Даниел Асенов започна с категорична победа участието си на "Купа Странджа"

Българинът получи аркада, която няма да попречи на по-нататъшното му участие

При 51-килограмовите Димитрова, която е бронзова медалистка от Европейските игри в Минск, се наложи с 3-2 съдийски гласа над Тетяна Коб (Украйна). В спор за място на финала утре Габриела ще се изправи срещу американката Вирджиния Фуч.

Европейската шампионка от София 2016 Елисеева победи далеч по-лесно Амелиа Мур (САЩ). В категория до 60 килограма българката се наложи с 5-0 съдийски гласа и на полуфинала ще боксира срещу ирландката Кели Харингтън.

71-вото издание на "Купа Странджа" се провежда със съдействието на Европейската боксова конфедерация, Министерство на младежта и спорта, Спорт Тото и др.

Входът в зала "София" е свободен и днес. На полуфиналите утре и на финалите в събота входът ще бъде 10 лева, като събраните средства ще бъдат използвани като награден фонд за победителите.