Петкратният европейски шампион и носител на купа "Странджа" за 2017 година Даниел Асенов зарадва публиката в столичната зала "София" с трета поредна категорична победа, която го класира на финала в категория до 52 кг в юбилейното 70-о издание на най-стария международен боксов турнир в Европа.

Асенов заслужи поздравленията и на министъра на младежта и спорта Красен Кралев, и президента на Българската федерация по бокс Красимир Инински, с успех с 5-0 съдийски гласа срещу бразилеца Дъглас де Андраде. В картите резултатът бе 30-27, 30-27, 29-28, 29, 28 и 29-28, като с показаното на ринга Тайсъна не остави съмнение кой е по-достойният боксьор за финала.

Последната битка в категория до 52 кг ще се проведе на 19 февруари в столичната зала "София", а съперникът на Даниел ще бъде Худойназар Файзов, който в предварителната фаза елиминира другия ни представител в дивизията Тинко Банабаков.

Опонентът е изгряваща звезда на бокса в Узбекистан, като през 2017-а и 2018-а печели злато в Държавното първенство за юноши, а впоследствие и злато в Държавното за мъже в категория до 49 кг. 19-годишният боксьор спечели и Откритото първенство на Индия по бокс, като след това взе участие в престижните полупрофесионални серии на АИБА World Series of Boxing (две загуби).