Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 921

Закономерно нулево равенство. Всички запзват шансовете си.

90+2′

Макенджиев хавана лесно центрирана топка от Том.

90+1′

Хубава атака на Ботев отдясно. Росен Колев пресече центрирането на Атанас Зехиров.

90′

Митко Русанов сменя Петър Христов за Дунав. Три минути добавено време.

89′

Темпото падна много. Вече гостите "цедят" всяка секунда.

86′

Картон за Ивайло Михайлов за закъснял шпагат.

84′

Анемичен шут в ръцете на Макенджиев.

80′

Картон за Маенджиев за бавене на играта.

79′

Андреас Васев сменя уморения Англе Лясков.

78′

Петко Цанков сменя игралия и в Ботев Юлиан Ненов.

77′

Красив финт на Симеон Иванов в наказателното поле. След това Михайлов успя да фо изтласка.

76′

Костов успя да хване опасно центриране на Ненов отдясно на атаката.

75′

Домовчийски се докопа до топката в наказателното поле. Кавалканте успя да спаси удара в корнер.

74′

Даниел Генов набра голяма скорост отляво. До там, че излезе с топката в аут.

71′

Зехиров стреля на два метра високо в аут от фаул.

70′

Фаул за Ботев пред границата на наказателното поле за фаул на Шерев срещу Том.

68′

Красимир Костов спаси удар на Щерев. Вратарят изпусна топката, но нямаше кой да я довкара.

66′

Симеон Иванов стреля с глава към собствената си врата. Макенджиев уверено спаси.

65′

Шут на Янков с обръщане. Макенджиев се хвърли и спаси.

64′

Свежият Иванов за малко не подаде на Лазаров при опасна атака на Дунав.

62′

Григор Долапчиев отстъпва мястото си на Симеон Иванов. Прва смяна за Дунав.

60′

Играчите на гостите вече губят много време при изпълнението на тъчове.

59′

Даниел Генов сменя Чавдар Ивайлов.

57′

Лош пас на Том след хубава атака на врачани.

53′

Здрава битка между Том и Ненов. Агитката на домакините иска дузпа.

47′

Венци Керчев удар с глава Юлиан Ненов. Няма проблем с играча на Дунав.

46′

Ивайло Михайлов смени Петър Атанасов.

46′

Доминик Янков смени Аласан Н'Диайе.

45′

Започна така важното второ полувреме на най-големия клубен стадион в България по данни на БФС.

45+1′

Последната атака беше за Дунав. Равностойно първо полувреме.

45′

Интересен дуел между Ангел Лясков и Юлиан Ненов. Лясков получи жълт картон за реакция.

38′

Хубава атака на Ботев отляво. Домовчийски не можа да засече топката пред голлинията.

37′

Домовсчийски беше блокиран при опасно центриране на Том отляво.

31′

Юлиан Ненов се държи за глезена. Той получава лекарска помощ.

29′

Домовчийски стреля от точката за дузпа. Ударът беше слаб и топката отиде право в Макенджиев.

27′

Осем фена подкрепят "драконите" от сектора за гости.

26′

Александър Исаевски стреля с глава на сантиметри до гредата, Юлиан Ненов центрира отлично. Късмет за домакините.

24′

Удар с външен фалц на Ангел Лясков до дясната греда на вратата на Макенджиев.

21′

В последните минути домакините притиснаха "драконите" в тяхната половина.

16′

Исаевски се подхлъзна в наказателното поле на Ботев преди да шутира. Теренът е мокър.

15′

Гостите са по-подреденият тим до момента.

8′

Стефан Христов надбяга Ангел Лясков отдясно, но изкара топката в аут.

7′

Бъдещият наставник на Дунав Енгибар Енгибаров е на трибуните във Враца. Специалистът успя да спечели през този сезон една победа с вече изпадналия Витоша (Бистрица).

5′

Защитата на Дунав се справи с корнер. Жълт картон за Илия Миланов за груб фаул срещу Юлиан Ненов.

1′

Цветомир Младенов е направил 6 смени спрямо мача с Ботев (Пловдив).

19.Ивайло Михайлов 16.Атанас Стамболов

Ботев (Враца) и Дунав ще изиграят първия мач от група на борещите се да не изпаднта от Първа Лига. Това е първи такъв двубой от новия формат, като победителят от тази група ще запази мястото си сред майсторите, а другите два тима ще играят баражи със Септември (София) и Монтана. Третият участник в този поток е Царско село, като всичко в него започва от нулата. Класирането в тази група ще постави тимовете на местата им в крайното класиране от 11-о до 13-о.

Досега през сезона двата тима се срещнаха три пъти. Първите два двубоя завършиха 0:0, но в третата среща Ботев се наложи доста категорично в гостуването си в Русе с 3:1. Врачани са фаворити за победа предвид финасовата криза, налегнала русенските "дракони".

В състава на Ботев контузени са Узунов и Златински. Очаква се те да започнат срещата с Костов на вратата и триото Миланов, Ндиайе и Иванов в защита. Васев и Лясков ще са халф-бекове, а Гаджев, Янков и Ивайлов ще действат в центъра на терена. Домовчийски и Генов пък ще бъдат дуото в атака.

Цветомир Младенов за втора поредна година ще опита да спаси Дунав. Както преди година, той зае мястото на уволнения наставник на тима. Младенов вероятно ще използва Макенджиев под рамката и в отбрана Николов, Колев и Тодоров. Исаевски и Ненов ще са опорни халфове, а Щерев и Ндонгала ще действат на крилата. В атака ще започнат Долапчиев и Христов, а зад гърба им ще ги подкрепя Кавалканте.

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров, с помощници Димо Вълчев и Красимир Атанасов. Делегат на БФС е Димитър Велинов, а работата на реферите ще следи Валери Цветков.