Ботев (Враца) спечели дербито срещу Монтана във Втора лига, и то насред стадион "Огоста". Успехът за врачани бе трети пореден с минималното 1:0, а в автор на попадението се превърна резервата Атанас Димитров.

Той влезе в 64-ата минута и секунди по-късно вкара майсторско попадение с удар от движение от точката на дузпата, засичайки центриране на Атанас Фиданин.

С успеха врачани събраха актив от 33 точки и затвърдиха лидерската си позиция във втория ешелон. Играчите на Монтана пък остават на 5-ата позиция с 23 точки.

Резултатът обаче е залъгващ, имайки предвид факта, че домакините бяха далеч по-дейният и търсещ победата отбор. Офанзивните футболисти на отбора обаче направиха доста пропуски, особено през второто полувреме на мача.