Ботев (Враца) спечели дербито на Северозапада срещу Монтана с 2:0. Откриващият мач на седмия кръг в Пъра лига премина при добро темпо и много борба. Гостите имаха предимство през първото полувреме, но гол на Димитър Буров в добавеното време изведе врачани  напред. Малко след почивката Даниел Генов удвои след брилянтен пас на Петър Атанасов.

Двете попадения прекършиха крилете на момчетата на Никола Спасов и това даде възможност на врачани да доиграят срещата с повече вдъхновение.

С този успех Ботев вече има 10 точки, с колкото е шестия в класирането Левски. Монтана остана с 8 точки и падна на девета позиция.

Ботев (Враца) - Монтана, на живо

Ботев (Враца) - Монтана 2:0, голове на Буров и Генов

Дербито на Северозапада предизвиква сериозен интерес

Гостите от Монтана наложиха надмощие от първите минути на срещата. Момчетата на Никола Спасов стреляха често  и на Красимир Костов се налагаше често да се намесва. Домакините не можеха да пренесат играта напред, но така и не се огънаха.

Постепенно врачани успяха да направят няколко добри атаки и след 30-ата минута изравниха играта. Малко преди почивката стана много интересно. Борислав Балджийски уцели греда след прекрасна комбинация между Тони Тасев и Балил Бари.

Снимка 497879

И когато изтичаше едноминутното добавено време Димитър Буров откри за Ботев. Тон напредна отдясно след хубав пас на Владислав Узунов. Последвалото центриране не беше добре прочетено от защитата на Монтана и връхлитащия отзад Буров засече топката с диагонален шут по земя за 1:0.

Снимка 497878

Гостите започнаха много настрвено второто полувреме. Те натиснаха здраво, но се оголиха отзад и бяха наказани.

В 58-ата минута Петър Атанасов получи топката по дясното крило. В първия момент загуби позиция, но даде брилянтен пас, който разсече ззщитата на Монтана. Даниел Генов влезе през центъра и разстреля Макенджиев за 2:0.

Второто попадение отвори много играта. Гостите продължиха да опсипват Красимир Костов с удари. Но вратарят хващаше всичко, което е в очертанията. Домкините контраатакуваха при всяка възможност и можеха да отбележат още голове.

Постепенно момчетата на Никола Спасов се обезвериха. В края врачани изцяло контолираха играта и заслужено се поздравиха с победа.