Старши-треньорът на Ботев (Пловдив) - Азрудин Валентич коментира равенството на своя тим срещу Монтана в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. "Канарчетата" се добраха до точката малко преди края след красиво попадение на Еспиноса. Двубоят завърши 1:1.

"Разбира се, когато губим с 1:0 до последно, съм доволен от точката, след като сме изравнили късно. Преди началото на мача обаче, ако някой ме беше попитал, нямаше да кажа, че ще съм доволен на точката.

Ботев (Пд) и Монтана завършиха 1:1 в efbet Лига

Ботев (Пд) отново не полетя при Валентич, Монтана си тръгна с точка от Коматево

Битката за спасение в efbet Лига става все по-непредвидима

Еспиноса не е готов физически за цял мач, затова го оставяме на пейката. Той е силен физически и го използваме в определени ситуации, когато физическата му мощ може да ни помогне. Затова днес го използвахме като втори нападател срещу дълбоката отбрана на Монтана. Той ни помогна и в защита срещу бързите контраатаки на противника.

При анализа на съперника ние разбрахме силните им страни, но днес получихме много положения след наши грешки. Подарихме им някои положения. Това го отдавам на напрежението във футболистите и че те трябваше да спечелят този мач.

Ние бяхме готови и за други формации на съперника. Те дойдоха да вземат точката и се справиха добре с играта си в защита. Ние не показахме най-доброто от себе си, знам на какво е способен този отбор.

Днес видяхме това, на което сме способни само на два пъти - второто полувреме за около 10 минути и положението при гола. Най-голямото предизвикателство е да си върнем собствената увереност. Работим, за да се върнем към най-доброто си състояние. Всичките изминали мачове бяха равностойни, всички, които ни предстоят също ще са такива. Искам футболистите да бъдат фокусирани, както са по време на тренировките.

Управителният съвет на Сдружение ПФК Ботев свиква извънредно Общо събрание

Ще се проведе на 5 март

Позитивите, които можем да извлечем, са, че последните два кръга стигнахме до равенството, въпреки че губехме до последно. На нашия отбор му трябва един мач, в който да победим. Надявам се това да се случи в мача за Купата, аз вярвам в този отбор и този проект", заяви Валентич.