Треньорът на Ботев (Пловдив) Николай Киров даде мнението си за равенството 3:3 срещу ЦСКА, което прати неговия отбор на финал.

"Много емоции в днешния мач, но заслужено продължаваме напред. Мачът започна добре, през първото полувреме бяхме почти перфектни. Червеният картон обърка постройката ни и ЦСКА ни притисна. Отбелязаха ни три гола, но за щастие в последната минута ние стигнахме до така ценното попадение, което ни класира.

По време на мача решенията ми не са повлияли на развоя на срещата. Всичко беше в краката и главите на играчите. Те бяха перфектни. До почивката направихме няколко много добри контри, затворихме подстъпите към нашата врата. Заслужено поведохме, а в края беше въпрос на характер да завършим сполучливо двубоя.

С 8 полеви футболисти щеше да е много трудно да играем още 30 минути. Не искам да коментирам съдиите. Чака ни исторически финал, който ще е незабравим за цял Пловдив. В живота никой не помни финалистите. Надявам се да спечелим отново.

Благодаря на феновете. Винаги съм казвал едно нещо: нека те да подкрепят отбора, а момчетата никога няма да ги изложа", заяви Киров.

Пловдивско дерби във финала за Купата на България! Героичен Ботев постави ЦСКА на колене с девет души в истински трилър

"Червените" не успяха да се възползват от подаръците на съдията Петър Костадинов