Живата легенда на българския футбол Динко Дерменджиев вчера отбеляза своя 65-годишен юбилей. На стадион "Христо Ботев" снощи бе гвоздеят от честването, а по повод празника се проведе мач, в който се включиха футболни легенди от 60-те и 70-те години на миналия век.

Преди двубоя Динко Дерменджиев получи поздравително писмо от президента на България Георги Първанов. Ден по-рано и премиерът Сергей Станишев честити на рожденика. Председателката на ДАМС Весела Лечева лично връчи плакет на Чико за изключителния му принос за развитието на българския футбол и спорт.

На зрителите на стадиона Динко Дерменджиев подари вестник "Чико 65". В осемстраничното издание е проследена спортната кариера на Дерменджиев и са поместени близо 80 снимки.

Иначе в мачлето така наречените национали се наложиха с 6:3 над сборния отбор на Ботев. Дерменджиев игра по едно полувреме за двата състава, като се отчете с по едно попадение за двете формации. Още в първата минута след фронтален рейд Чико се озова пред вратаря Чернев и откри за "канарчетата". След това кметът на София Бойко Борисов след две чудесни изпълнения на удара "боц", вторият от които от дузпа, изведе символичните гости напред. Два гола за националите вкара Мюмюн Кашмеров, а по един добавиха Пашев и Чико.

За Ботев се отчетоха, освен юбиляра, Димитър Аргиров и Виден Апостолов от дузпа.

*Дерменджиев прие поздравления и на пищен коктейл в резиденция "Стария град" след мача. Там бяха президентът на БФС Борислав Михайлов, вицепрезидентът на Локо (Пд) Кузман Маринков, собственикът на столичния Локомотив Николай Гигов, мениджъри, бивши и настоящи футболисти, политици и ръководители от община Пловдив.

"Повече от 32 г. съм извън терена, но когато и да го видя, ми се привижда "жълто-черния" екип с номер 8 и моите несравними съотборници, с които имах рядкото удоволствие да играя. Пожелавам на всеки удоволствието, което съм изпитал от футбола", бяха думите за Чико специално за "Топспорт".