Ботев (Пловдив) записа категорична победа в последната си контрола преди подновяването на „А" група. В събота пловдивчани гостуват на Монтана.

„Канарчетата" се наложиха над Раковски с 4:0 на стадион „Беркут" в Брестник. Втодивизионният тим е и сателит на Ботев.

Педро откри резултата в 9-ата минута. Станислав Костов удвои преднината на Ботев с 17-ата минута. В 45-ата минута Павлов вкара гол за 3:0.

Крайното 4:0 за Ботев оформи Борис Галчев в 77-ата минута.

Мачът бе с благотворителен характер, като събраните средства ще бъдат използвани за лечението на 35-годишния Иван Серафимов Земярски, който страда от левкемия.

СЪСТАВИ:

БОТЕВ: Стаховяк, Перейра (63-Христов), Терзиев (63-Спрокел), Артур (63-Марин), Огнянов (63-Галчев), Казаков (63-Иршак), Педро (75-Карамфилов), Вандер (63-Дяков), Павлов, Костов (63-Цветков)

РАКОВСКИ: Николов, Аргиров, Домакинов, Енчев, Марин, Божков, Петков, Аврамов, Лачев, Генчев, Площаков (Стойчев, Стефанов, Телкийски, Атанасов, Стоянов, Павлов)