Ботев се изкачи до 5-то място в Първа лига, след като "канарчетата" размазаха Септември с 5:0 в отложена среща от 4-ия кръг на шампионата. Футболистите на Николай Киров бяха безкомпромисни и събраха актив от 17 точки, колкото има и Берое. Заради по-добра голова разлика обаче, пловдивчани застават пред старозагорци в класирането.

Над всички в двубоя бе бразилецът Фернандо Виана, който се отчете с 4 попадения, събирайки общо 9 на сметката си от началото на сезона.

Срещата не предвещаваше такъв разгром, макар че "канарчетата" доминираха почти през целия мач на терена за кеф на почти пълния стадион в Коматево, посрещнал доста враждебно треньора на гостите - Николай Митов.

Ботев - Септември: 5:0 с четири гола на Фернандо Виана!

Кой ще спечели отложената среща от Първа лига?

Още в първите минути Волен Чинков можеше да отсъди дузпа за нарушение срещу Дуде Ндонгала, но реферът прецени, че нарушението е достатъчно категорично, за да посочи бялата точка.

В 6-ата минута Ндонгала беше близо до това да открие резултата, но негов удар от фаул нацели горната греда. Техничарят обаче асистира по перфектен начин за първия гол в мача!

В средата на полувремето Ндонгала центрира към Виана, който с глава опъна мрежата за 1:0 за Ботев - резултат, запазил се до края на първото полувреме.

През втората част на терена, както гласи клишето, имаше само един отбор - този на Ботев. В 57-ата минута резултатът бе удвоен!

Николай Киров: Започнахме да си подаваме по земя и нещата се получиха (ВИДЕО)

"Заслужена победа", заяви треньорът на Ботев

Дуде Ндонгала получи топката в половината на столичани, напредна и с удар извън наказателното поле, леко по диагонал, прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Янко Георгиев - 2:0!

Точката на спора дойде в 63-ата минута!

Фернандо Виана се разписа за втори път след фантастична комбинация с по едно докосване, извела бразилеца сам срещу Георгиев за 3:0!

Попадението тотално разколеба гостите от Септември, които допускаха положение след положение пред вратата си. Това закономерно доведе до още два гола в тяхната врата!

Виана оформи в 74-ата минута, след като Лазар Марин го намери сам пред голлинията за 4:0, а десетина минути по-късно упражението се повтори - 5:0 за Ботев и четири гола на сметката на Виана!

Николай Митов: Нямаме опит за "А" група (ВИДЕО)