Ботев (Пловдив) стартира с категоричен успех контролите по време на зимния си подготвителен лагер. "Канарчетата" победиха с 3:0 Марица. Проверката се игра на базата на тима в Коматево.

Новото попълнение в атака Диого Кампос вкара два гола в неофициалния си дебют за "жълто-черните", а едно добави Милко Георгиев.

Треньорът на Ботев Николай Киров даде изява на всички свои възпитаници, като единствено Тони Тасев, Дуде Ндонгала и Здравко Жилов пропуснаха срещата.

Яя Меледже отказа да подпише с Ботев, няма да пътува за Турция

В следващите дни ще стане ясна съдбата на футболиста

Двубоят премина изцяло под диктовката на "канарчетата", но през първото полувреме голове не паднаха. С пропуски се отличиха Диого Кампос и Густаво Афонсо.

В началото на втората част домакините излязоха напред след грешка на вратаря на Марица Димитър Грабчев. Стражът подари топката на Станислав Шопов, който намери Диого Кампос и кариоката на празна врата не сбърка.

Снимка 335189

В 58-ата минута отново новото попълнение на "канарчетата" се разписа за 2:0. Нападателят получи отличен пас от Тодор Неделев и с удар от движение реализира.

Крайното 3:0 оформи Милко Георгиев. Младокът се разписа с глава след центриране на Здравко Дерменов.

Снимка 335188

В неделя "жълто-черните" заминават за подготвителен лагер в Алания, където ще останат до 3 февруари. По време на престоя си в Турция Ботев ще изиграе 5 контролни срещи.

Съставът на Ботев:

Първо полувреме: Даниел Кайзер - Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Емир Даутович, Лазар Марин - Алваро Юлиано, Серкан Юсеин, Густаво Афонсо - Кристиан Добрев, Диого Кампос, Стивън Петков

Второ полувреме: Иван Чворович - Цветомир Панов (Здравко Дерменов), Пламен Димов, Емир Даутович (Георги Купенов), Йордан Минев - Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Тодор Неделев - Станислав Шопов, Милко Георгиев, Диого Кампос (Иван Василев)