Ботев (Пд) победи с 6:0 аматьорския Брестник в контрола, играна днес на стадиона в град Ракитово. Победата бе първа за "канарчетата" от лятната подготовка. По-рано пловдивчани претърпяха загуби с 0:1 от Пирин (Бл) и 0:3 от Хасково.

Срещу Брестник новото попълнение на "канарчетата" Васил Гърков вкара първия и втория гол за своя тим. Халфът, който е син на старши треньора на ботевци Светослав Гърков, отбеляза попаденията си в 9-ата и 13-ата минути.

Друг нов футболист в "жълто-черния" отбор - нападателят Георги Христов, също вкара два гола - в 28-ата и 77-ата минути. Георги Какалов покачи на 5:0 за Ботев в 78-ата
минута. Крайното 6:0 оформи юношата на "канарчетата" Димитър Витанов в 88-ата минута.

Вратарят на Ботев (Пд) Павел Станев спаси дузпа в 66-ата минута, изпълнена от футболиста на Брестник Александър Стойчев. За Ботев не игра ганаецът Бартран Хакам, който има здравословни проблеми. Нападателят Дормушали Саидходжа също не бе на терена, тъй като се възстановява от травма в глезена. Утре обаче Муши ще е на разположение на Гърков за контролата с Марица, която започна в 18,30 часа в Ракитово.

Съставът на Ботев: Станев (Линкин), Минев, Гаров, Божков, Кръстев, Аврамов (Чипилов), В. Гърков, Караматев (Киков, Витанов), Тимонов (Ил. Йорданов), Г. Христов, Какалов (Василев)