Ботев (Пловдив) победи юношите на клуба до 19 години с 3:1 в двустранна игра на базата в "Коматево".

В спарингa от две полувремена по 35 мин., шанс за изява получиха футболистите с по-малко игрови минути през сезона до момента, отбелязват от пресслужбата на пловдивчани.

Николай Киров подреди трима в отбрана пред Даниел Кайзер. В центъра на защитата бе Кристиан Димитров, а вляво и вдясно от него действаха съответно Радослав Апостолов и Лазар Марин.

Снимка 237230

Източник: botevplovdiv.bg

Пред тях в ролята на опорни халфове си партнираха Меледже Омнибес и Алваро Юлиано, а Густаво Афонсо бе другият вътрешен полузащитник. Крум Стоянов и Тони Тасевзапочнаха по крилата, а Стивън Петков и Кристиан Добрев водеха атаката.

Всички попадения в приятелския мач паднаха през първото полувреме. Резултатът още в началните минути откри Крум Стоянов, който се възползва от извеждащо подаване на Меледже и с диагонален удар вкара за 1:0.

Малко по-късно малките "канарчета" изравниха след много добра комбинация в атака. Точен за отбора на Тодор Киселичков бе Димитър Богданов който се възползва от асистенция на Здравко Жилов и направи резултата 1:1.

Отново Крум Стоянов изведе представителния тим напред, а Стивън Петков засече центриране на Тасев за 3:1 в края на първата част.

Феновете на Ботев (Пловдив): В Разград сме в затвор или животинска клетка

За разлика от шефовете на Ботев, феновете на отбора подкрепиха ЦСКА за "аквариума" в Разград

Вижте декларацията на привържениците на "канарчетата"