Спортно-техническият щаб на Ботев организира поредна учебна игра срещу втородивизионния Раковски. Станимир Стоилов използва спаринга, за да огледа в игрова обстановка някои от юношите и преотстъпените футболисти, като за целта бяха извършени и някои ротации в двата отбора. Проверката, която се игра в две полувремена по 30 минути, се състоя в сряда от 11.30 часа на стадион „Христо Ботев".

От представителния тим на „канарчетата" участие взеха само Асен Караславов, Ангел Рахов, Николай Павлов и вратарят Росен Андонов, който пази и за двата отбора в различните полувремена. Останалите футболисти от първия отбор направиха поредната си тренировка непосредствено преди двустранната игра на "Колежа".

Двубоят завърши при резултат 3:1 за „жълто-черните", като всички попадения в него паднаха през първата част. "Раковски" откри с гол на Лъчезар Ангелов, след което Ботев обърна резултата чрез Венцислав Гюзелев, Николай Павлов и Цветелин Чунчуков от дузпа.

Мъри Стоилов сглоби единадесеторка в състав - Росен Андонов на вратата, в защита - Радослав Терзиев, Асен Караславов, Владимир Айтов и Ангел Рахов, вътрешни халфове - Християн Казаков, Серкан Юсеин, пред тях - Николай Павлов, на фланговете - Петър Атанасов и Венцислав Гюзелев, и на върха на атаката - Цветелин Чунчуков. През втората част в игра се появиха вратарят Филип Димитров, Боримир Карамфилов и Рангел Джамбов.

За Раковски приятелката среща започнаха Павел Петков, Емил Аргиров, Никола Домакинов, Илиян Енчев, Лазар Марин, Лъчезар Ангелов, Даниел Божков, Георги Аврамов, Денис Генчев, Сашко Лачев и Георги Стоянов.