Отборът на Ботев (Пд) стартира с равенство своите предсезонни контроли. Днес момчетата на Мъри Стоилов завършиха 2:2 със своя сателит Раковски, като срещата се игра на стадион „Христо Ботев" пред около 500 души.

Срещата протече в едно добро темпо, като и двата отбора създадоха доста положения, което бе потвърдено и с четирите гола в срещата. Любопитен факт е, че част от титулярите на Раковски през второто полувреме влязоха в игра за Ботев, тъй като повечето от тях са играчи, именно на „канарчетата".

Срещата започна добре за „жълто-черните", които откриха чрез Станислав Костов. Последва пълен обрат в срещата, като Атанасов и Генчев успяха да отбележат за 1:2.

Равенството бе фиксирано през втората част, когато Станислав Коство се възползва от хубав пас на Ромарио и направи 2:2.

Следващата контрола на „канарите" вече ще бъде на австрийска земя, а съперник ще бъде словашкият Ружемберок.