В контролен мач Ботев и аматьорският Брестник извъртяха равенство 1:1 пред 300 зрители на стадиона край Бирената фабрика в Пловдив. и двата гола паднаха след почивката, като в резултата поведоха гостите.

В 55-ата минута бившият нападател на "канарчетата" Гриша Иванов се възползва от лошо построената защита на домакините и под плонжа на стража Стефан Стойчев реализира за 0:1. На три пъти след това Георги Какалов успяваше да избяга от капана на засадата, но вратарят Петър Анев демонстрираше класа.

В 75-ата минута при брилянтна атака на Брестник Гриша Иванов можеше да удвои, но след изстрела му от дъгата пред наказателното поле топката като по чудо мина на сантиметри покрай опразнената врата на Ботев.

За сметка на това в 86-ата минута вклинилият се между двама бранители "канар" Йордан Етов засече пас от дълбочина и от непосредствена близост успя да изравни - 1:1.

Ръководени от наставника си Димчо Беляков, гостите продължиха да търсят победата и в самия край на проверката Александър Стойчев се строполи в наказателното поле и изкрещя за дузпа, но главният рефер Димитър Вичев, който е и помощник-треньор на Ботев, не отсъди 11-метров наказателен удар.

При ответната контра Йордан Етов от 2 метра прати кълбото в ръцете на Анев, който преди товеа отрази далечен изстрел на Какалов.

В проверката старши треньорът на Ботев Тенчо Тенев изпробва аржентинския вратар Диего Бритес и сливенския бранител Димо Стоянов, играл за последно в Кипър. Късно вчера аржентинският халф Ланс Патрисио самоволно си е събрал багажа и е тръгнал да търси късмета си в Южна Америка.

Ботев - Брестник 1:1
0:1 Гриша Иванов (55), 1:1 Йордан Етов (86)

Ботев - Диего Бритес, Димитър Витанов, Васко Василев, Димо Стоянов, Величко Величков, Краси Кръстев, Георги Коруджиев, Мохамед Селям, Костадин Гаджалов, Георги Аврамов, Георги Какалов (Стефан Стойчев, Илиян Йорданов, Йордан Етов, Веско Филипов, Петко Василев)

Брестник - Илия иванов, Илиян Енчев, Иван Кунчев, Валентин Николов, Божидар Илиев, Мартин Газиев, Петър Атанасов, Александър Стойчев, Кирил Георгиев, Гриша Иванов, Милен Манчев (Петър Анев, Найден Кехайов, Олгин Чобан, Иван Фърков, Димитър Думчев, Никола Денев)