Новата звезда на Борусия (Дортмунд) Ерлинг Халанд говори след невероятния дебют, който направи в Бундеслигата вчера. Норвежецът се включи в мача през второто полувреме и му бяха нужни малко повече от 20 минути, за да реализира хеттрик, който помогна на "жълто-черните" да измъкнат гостуването си на Аугсбург с 5:3.

Халанд успя да отбележи първия си гол с екипа на рурците само 3 минути след появяването си в игра. Освен всичко 19-годишният нападател се превърна в първия, отбелязал хеттрик при своя дебют за Дортмунд, след Пиер-Емерик Обамеянг, който го стори през 2013 година.

Резервата Ерлинг Халанд вкара хетрик за сензационния обрат на Борусия (Дортмунд) като гост на Аугсбург

Доамкините водеха с 3:1 преди да влезе норвежката голова машина

След края на мача Халанд говори за дебюта си в Германия пред Sky Sports: "Беше добър ден. Щастлив съм. Не съм притеснен и не знам каква е причината", заяви талантът, който бе спряган за трансфер в Манчестър Юнайтед и РБ (Лайпциг), но в крайна сметка подписа с Борусия.

"Статистиката от дебюта ми е добра. В Дортмунд има чудесни хора и много добри съотборници, фантастичен клуб. Днес мога да кажа, че съм в добро настроение, а това е най-важното нещо", каза още Халанд.

Норвежкият национал се разписа на 28 пъти в 22 срещи с екипа на бившия си тим РБ (Залцбург) от началото на сезона 2019/2020.