Борусия (М) победи Борусия (Д) с 4:2 в първия мач от втория полусезон на германската Бундеслига. Мачът беше много динамичен, с много положения, голове и обрати.

Борусия (М) - Борусия (Д), на живо

Борусия (М) - Борусия (Д) 4:2, втори пълен обрат

С този мач се открива пролетния полусезон в Бндеслигата

Още в 45-ата секунда Йонас Хофман откри за домакините. Или поне така изглеждаше. След дълъг ВАР попадението беше отменено заради избутване от страна на Хофман от страна на Санчо.

В 11-ата минута ВАР потвърди гол на домакините. Йонас Хофман центрира от фаул отляво. Нико Елведи засече топката с глава е мрежата за 1:0. Пвече от три минути бяха нужни за да се разбера дали топката ще бъде подновена от центъра.

След попадението гостите се разиграха и направиха пълен обрат. В 22-ата минута Ерлинг Халанд получи пас в коридор от Санчо и копна топката над Зомер за 1:1.

Шест минути по-късно Дортмунд излезе наред след прекрасна комбинация. Двойно подаване между Белингам и Санчо. Джейдън финтира и изведе Халанд, който простреля Зомер за втори път - 1:2.

Бяха нужни само още 4 минути за второто изравняване в срещата. Нико Елведи вкара отблизо след лоша намеса на Бюрки. Шут от фаул на Ларс Щиндл. Вратарят спаси, но топката попадна в притичалия Елведи - 2:2.

През второто полувреме очакванията за предимство на Дортмунд не се сбъднаха.

В 49-ата минута Бенсебайни финтира Брандт отляво на атаката и стреля диагонално. Топката мина през защитници и стража и влезе във вратата - 3:2.

Гостите правеха всичко за да се върнат отново в мача, но бяха хващани на контри.

В 78-ата минута резервата Маркус Тюрам се измъкна при центриране и сам отблизо заби топката под гредата за 4:2.