Борусия (Дортмунд) си гарантира първото място на полусезона в Германия, след като днес победи с 2:1 Вердер (Бремен) у дома в мач от 15-ия кръг в Бундеслигата. Пако Алкасер (19) и Марко Ройс (27) бяха точни за "жълто-черните", а Макс Крузе се разписа за "бременските музиканти".

Двубоят започна силно за домакините. Още в 7-ата минута голов удар на Алкасер бе избит от защитник.

В 19-ата минута Борусия повече с помощта на ВАР. Първоначално съдията отмени гол на Алкасер, заради вдигнат флаг за засада, но видеоповторенията показаха, че такава няма.

В 27-ата минута вестфалци удвоиха. Играчите на Вердер сбъркаха при изнасянето на топката, Санчо намери Ройс, който прати кълбото във вратата.

Вердер беше на крачка от гол в 32-ата минута, но Роман Бюрки се намеси отлично след тежък удар на Кевин Мьовалд. Три минути по-късно Крузе прехвърли швейцарския вратар и намали резултата.

Снимка 395587

Източник: Twitter

В добавеното време на първото полувреме Томас Дилейни спаси сигурен гол за 2:2, след като фаулира Харник в момент, в който Бюрки не бе на вратата си.

През втората част Павленка спаси удар на Ройс, а при добавката Санчо пропусна на празна врата. До края на срещата вратарят на гостите се отличи с още няколко ключови намеси.

Дортмунд събра 39 точки и е лидер във временното класиране. Вердер е 9-и с 21 точки.

Борусия (Дортмунд) спечели група "А", Брюж спря Атлетико (Мадрид) за първото място