Борусия (Дортмунд) победи с 4:0 като гост Щутгарт в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Джейдън Санчо (2), Марко Ройс (23), Пако Алкасер (26) и Максимилиан Филип (85) бяха точни за "жълто-черните", които продължават да са лидери във временното класиране с 20 точки.

Тимът на Люсиен Фавр излезе напред в резултата още във 2-ата минута. Марко Ройс нахлу опасно в наказателното поле и потърси подаване, топката рикошира в крака на защитник и стигна до Джейдън Санчо, който стреля, кълбото отново се отби от крака на бранител, залъга вратаря и попадна в мрежата.

В 23-ата минута вестфалци поведоха с 0:2. Пишчек центрира в наказателното поле, Пако Алкасер остави топката за Марко Ройс, който с мощен удар вкара втори гол.

Снимка 384716

Източник: twitter

Три минути по-късно Алкасер продължи головата си серия. Испанецът и Ройс се възползваха от грешка на Павар и останаха сами срещу вратаря. Крилото пусна подаване към нападателя, който вкара за 0:3.

Втората част започна с  две добри възможности за домакините. Първо Томи пропусна, а след това шут на Аскасибар мина покрай вратата.

В 85-ата Максимилиан Филип вкара за 0:4 след прекрасен удар ниско долу близо до далечната греда.