Борусия (Дортмунд) се промъкна щастливо към 1/8-финалите в Лига Европа, след като "жълто-черните" стигнаха до 1:1 при гостуването си на Аталанта.

Германците се виждаха аут от турнира минути преди края на срещата, тъй като отстъпваха с 0:1 на италианския си съперник, а в първия мач играчите на Борусия бяха спечелили с 3:2.

Реваншът започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 11-ата минута, когато Рафаел Толой се възползва от асистенция на Матиа Калдара и вкара за 1:0!

Бергамаските продължиха да доминират на терена, търсейки удвояване на аванса си, но нямаха късмет в завършващата фаза пред вратата на Роман Бюрки.

Той обаче се усмихна на германците, които успяха да изравнят с късен гол в 83-ата минута, дело на появилия се като резерва Марсел Шмелцер - 1:1!

В малкото оставащи минути до края на мача нов гол не падна и така Борусия продължи напред в турнира.