Борусия (Дортмунд) е новият носител на Купата на Германия. "Жълто-черните" победиха с 4:1 във финала РБ Лайпциг. В герои на вечерта се превърнаха Джейдън Санчо и Ерлинг Халанд, които успяха да спасят сезона за тима от Дортмунд.

Санчо, за когото шефовете в Дортмунд потвърдиха, че може да напусне това лято, ако дойде правилната оферта, в петата минута показа глада, който играчите имат за титлата, вкарвайки фантастичен гол. В 28-ата минута, Ерлинг Халанд вкара за  0:2.

Санчо в 45-ата минута след бърза контра на Дортмунд осигури на тима да се оттеглят на почивка с класическа преднина.

Йоги Льов вече е провел телефонен разговор с Мюлер

Завръщането му в Бундестима е все по-близо

През второто полувреме Дани Олмо успя да намали до 1:3 в 73-ата минута на мача, а Халланд в 88-ата минута оформи крайното 1:4.

Снимка 530745

Това е петата Купа на Германия за Дортмунд и първият трофей от 2017 г. Лайпциг, въпреки огромните инвестиции на гиганта Ред Бул, остават без титла в историята си, след като загубиха на финала за Купата през 2018 година.