Айнтрахт (Франкфурт) и Борусия (Дортмунд) завършиха 1:1 в един от интересните мачове от десетия кръг на германската Бундеслига. Фаворизираните гости имаха игрово предимство, но дълго време изоставаха в резултата.

В деветата минута Даичи Камада беше изведен сам срещу Роман Бюрки от Мартин Хинтерегер, който разсече защитата на Дортмунд с убийствен пас. Япоенцът не сгреши и изведе домакините напред - 1:0.

Снимка 508422

Гостите положиха всички усилия да изравнят и успяха да вкарат гол в 56-ат минута. Джовани Рейна преодоля Кевин Трап след хубав пас на Джейдън Санчо - 1:1.

Въпреки усилията и на двата тима, този резултат се запази до края на срещата.

Дортмунд се изкачи на трето място с 19 точки, но не можа да изпревари РБ Лайпциг, който след малко повече от час ще играе с лидера Байерн. Айнтрахт е на осма позиция с 13 точки.