След последните срещи Калиакра - Спортист и Доростол - България (до 19г.) стана ясно и крайното класиране в турнира Албенас къп 2011, като за първи път в историята на надпреварата победителят бе определен по показател спортсменство.

Калиакра победи с минималното 1:0 Спортист (Своге) след гол на Иван Александров в 39-ата минута и по този начин се изравни по точки, голова разлика и отбелязани голове със Светкавица (Търговище).

По наредба на Футболния съюз, следващият показател, по който се определя преимущество е брой показани наказателни картони. Така с един картон по-малко, каварненци спечелиха надпреварата. Благодарение на триумфа Калиакра получи правото да участва в турнира и през другия сезон, без да заплаща задължителната в случая такса-участие.

В другата среща Доростол (Силистра) се наложи с класическото 3:0 над юношеския национален отбор на България до 19 години. Точни за победителите бяха Тодорин Димитров в 40-ата, Бижев в 55-ата и Методиев в 80-ата минута. Дузпа за юношите след почивката пропусна Ивайло Чочев.