Изтичаше 101-ата минута на първия полуфинал Лудогорец - Левски 2:3 за купата, когато треньорът на сините Станимир Стоилов изкрещя от радост и вдигна победоносно юмрук. Секунди по-късно обаче Мъри бе видян в напълно непозната светлина от феновете - изпаднал почти в амок да крещи по съдийска бригада, съперници... Той буквално бе извън кожата си, а за всичко това със сигурност е допринесла и свирката на Ивайло Стоянов-Сватбата. Реферът, който с помощта на ВАР даде по една много, ама много пресилена дузпа за двата тима, но преди това при резултат 1:2 бе подминал чиста такава за гостите. Но да беше само това грешката му - с мед да го намажеш. Едва ли и той знае за какво изгони Хосе Кордоба, но въпреки това изненадани от действията му надали има. Просто защото в последните 10 години сме свикнали на стадиона в Разград да виждаме всичко, включително треньори на противника да истерясват до полуда.

Ето и част от случаите... Датата е 12 май 2012 година - Черноморец гостува на Лудогорец. Домакините драпат да догонят ЦСКА и да вземат втора титла, а бургазлии, водени от Димитър Димитров-Херо, са в битката за тройката. Гостите повеждат още в 4-ата минута с гол на Костадин Дяков. В 31-ата минута Лудогорец изравнява, но преди попадението на Иван Стоянов играчите на Черноморец бурно протестират за нарушение срещу Шаешу, но такова не е отсъдено. Ситуацията вбесява Димитър Димитров, който заради реплики към съдията Стефан Спасов-Пастата е изгонен. Това още повече изнервя Херо, който нахлува на терена. Налага се петима полицаи да го преследват и да го изваждат!? Малко по-късно домакините получават и съмнителна дузпа. "Трябва да попитате Стефан Спасов защо ме изгони. Даже треньорът на Лудогорец Ивайло Петев нямаше да свири такава дузпа, защото щеше да го хване срам. Казах му на Стефан Спасов след мача, че е лицензиран престъпник и най-голямата язва в съдийството", нарежда след това Херо.

28 септември 2017 година, Разград. Димитър Димитров отново е на пейката, но на тази на орлите. Тимът му побеждава с 2:1 германския Хофенхайм, на който начело е обявеният за вундеркинд Юлиан Нагелсман. Тогава сегашният треньор на Байерн още няма навършени 30 години и го дава скромно. Но след края на мача не издържа, влиза на терена и дръпва реч на полската съдийска бригада. А пред медиите заявява: "Твърде много неща бяха против нас, за да спечелим. Вратарят предотврати гол след игра с ръка извън наказателното поле, а Вандерсон игра два пъти с ръка преди изравнителното попадение". 14 април 2021-ва, Разград - полуфинал-реванш за купата между Лудогорец и ЦСКА. Гостите водят с 2:1, което ги класира. В 85-ата минута Сантана прави брутален фаул срещу Иван Турицов пред скамейката на армейците, а оттам Любо Пенев става, надвисва се на бразилеца и със сигурност едва сдържа яда си. Физическият контакт между двамата е минимален, но треньорът е изгонен от рефера Георги Кабаков. "Този фаул, който стана пред мен, рискуваше кариерата на футболиста. Тези хора в черно нямат работа във футбола - такива като него и други. Това става на 5 метра пред мен. Дава ми жълт картон, защото искам той да е справедлив ли? В името на поръчителя рискуваме здравето на футболистите. Да, реагирал съм, навлязох в терена, признавам - така е. Но няма право 90 минути да се подиграва с труда на треньорите и играчите", избухна тогава Пенев и заяви, че ще прати в УЕФА клип със скандални решения на Кабаков.