Мачът Ботев 2002 (Пловдив) - Славия от Елитната група до 17 години беше прекратен в 71-ата минута при резултат 1:1. Причината е бой между младите играчи на двата тима, при който бяха изгонени доста от състезателите, съобщи Viasport.bg. Както вече стана ясно, в още един от мач от първенството при 17-годишните имаше бой и червени картони - ЦСКА - Черно море (1:0).

Мачът в село Катуница не завърши и бе прекратен. Причината все още не е официално обявена. Очаква се решението на БФС.

В 71-ата минута при резултат 1:1, Славия отбелязва гол. Интересното в случая е, че преди това има нарушение на играч на "белите" срещу съперник от Ботев 2002 (удар без топка). Страничният съдия е сингализирал, но очевидно главният рефер Иван Пенчев не го е видял и оставя играта да продължи.

Първоначално Пенчев признава попадението на Славия и посочва центъра, но след консултация със своя помощник отсъжда фаул за Ботев 2002 и не зачита гола. Отсъдено е нарушение за домакините.

Решението придизвиква недоволство от страна на Славия. И тук следват познати сцени от родната футболна действителност - разправии, сблъсъци, удари между играчи, викове от публиката.

Двама футболисти на Славия - Филип Кръстев и Мартин Михайлов получават червени картони, един е с жълт, играчът на Ботев Георги Дянков също е изгонен.

Треньорите Иван Танчовски на Ботев 2002 и Цветослав Алтънов на Славия имат свое виждане за ситуацията, но и двамата не знаеха каква е причината за прекратяването на мача.

Очаква се официалния доклад на делегата, както и решението на БФС. Viasport.bg ще продължи да следи случая, очаквайте развитие.

Иначе до 71-ата минута двата тима правят хубав мач. Славия повежда чрез Пиер Пиеров, Пламен Петров прави 1:1.