Юношите младша-възраст на Левски (набор 1995 г.) победиха вечния съперник ЦСКА с 2:1 в среща от 27-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Дербито се игра на изкуствения терен на „Герена".

„Сините" имаха превъзходство през по-голямата част от мача, но изпуснаха доста изгодни положения за гол. Все пак логичното си случи през второто полувреме, когато Владислав Мисяк бе изведен сам срещу вратаря и с точен удар по тревата откри резултата - 1:0. Малко по-късно обаче Радой Божилов от ЦСКА изненада вратаря на Левски Александър Любенов и с далечен изстрел изравни - 1:1.

Възпитаниците на треньора Владко Шаламанов реагираха, опитаха всичко, за да вкарат победен гол и бяха възнаградени в края на мача, когато Борислав Цонев посрещна отбита топка и с удар отдясно в пеналта донесе ценния успех за „сините" - 2:1.

Така три кръга преди края на първенството Левски води в класирането с актив от 60 точки, второто място делят Литекс и Славия с по 55 точки, а четвърти е Черноморец с 53 точки.

Левски - ЦСКА 2:1