Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби от този на Австрия във втория си мач от Европейските квалификации.

Съставът ни отстъпи с 1:4 и реално приключи с мечтите за преодоляване на първия кръг.

Това е второ поражение за селекцията на Марчо Дафчев, след като в първия мач отстъпиха с 1:2 на Норвегия. Остава още един двубой от групата- на 23-и октомври срещу Малта, но той ще определи само кой ще остане последен.

Както и в първата среща, противниците бяха по-активни, а единствен от България създаваше проблеми за отбраната Симеон Александров. Именно той центрира от корнер в 38-ата минута и Димо Кръстев откри резултата. Но само три минути по-късно Лоренцо Коко изравни.

След почивката австрийците вкараха три гола и решиха мача. Юсуф Демир изведе своите напред в 51-ата минута, а след още 7 Филип Видра покачи на 3:1 след подаване на Онурхан Бабушку.

След това тимът на България имаше една възможност да се върне в мача, но Мартин Сораков пропусна. Две минути преди края на мача Бенямин Канурич оформи крайното 4:1 след пробив и подаване на Елиас Хавел.

Напред продължават първите два отбора от всяка група, както и четири трети състава с най-добър баланс. Шансовете на нашите да са сред тях са минимални след двете поражения в първите два мача и голов балас от минус 4.

Състав на България: Иван Андонов, Александър Бучков, Калоян Костов, Иван Алексиев, Благовест Величков, Мартин Сораков (80-Димитър Иванов), Димо Кръстев, Мартин Смоленски, Пламен Цончев (57-Антон Бакалов), Бисер Бонев (63-Валентин Николов), Симеон Александров

Марчо Дафчев обяви списък от 20 футболисти за предстоящия квалификационен кръг за Европейско първенство в Норвегия