Шефовете на Левски са доказали през години, че могат да търпят и да чакат, но всичко си има граници. Шокиращият обрат, който отборът допусна от Локомотив (Пловдив) на „Герена“, след като водеше с 2:0 на почивката, се оказа последният мач на Стойчо Стоев начело на "сините".

Той бе капката, преляла чашата с търпение на шефовете в клуба. Точно този двубой бе изпълнен с парадокси - под ръководството на специалиста сините изиграха едно от най-силните си полувремена. Дори и през второто не бяха толкова зле, но в крайна сметка загубиха. И така само за 45 минути от почти сигурен оставащ и през следващия сезон се превърна в пътник.

Едва ли моментът за раздяла е подходящ - до края на шампионата оставаха само три кръга. Още повече че целта класиране в евротурнирите бе изпълнена. Но е факт, че под ръководството на Стоев Левски си остана все така непостоянен и прекалено далеч от Лудогорец.

През настоящата кампания сините показаха голямо израстване в играта в дефанзивен план, но се пропукаха в защита в най-неподходящия момент. И така се затвърди впечатлението, че неумението на Стоев да „затваря“ двубоите му изяде главата. Както и това, че воденето на двубоите през втората част и извършването на смени не са най-голямата му сила (факт е, че Левски направи само един обрат под негово ръководство - 3:1 над Пирин Благоевград през този сезон).

Най-големите провали на Стоев бяха в Купата на България. Първият път бе финалът за трофея срещу Черно море. Сините водеха с 1:0, бяха с човек повече от 38-ата минута, но в крайна сметка загубиха с 1:2 след продължения. През настоящата кампания отборът загуби шансовете си за трофей на 1/4-финал срещу Литекс в Ловеч. Литекс остана в намален състав в 64-ата минута, но редовното време завърши 0:0. В продълженията столичани паднаха с 0:3. Тези два двубоя се явяваха и най-важните за периода на Стоев на „Герена“.

През миналата кампания Левски регистрира най-слабото си класиране в "А" група - не влезе в първата шестица и остана седми. За това обаче Стоев не може да бъде винен. Причината е, че пое отбора през зимата, а поражението от Лудогорец във втория му мач на тима предопредели съдбата на тима.

През този сезон сините прогресираха. Въпреки катаклизмите през лятото отборът завърши есенния полусезон с равни точки с Лудогорец. След това обаче резултатите на извадения от А група Литекс бяха анулирани и сините изостанаха с 5 пункта, които в момента вече са 14.

Под ръководството на Стоев Левски спечели 27 от 50 мача в "А" група - 54%. През настоящата кампания отборът се характеризира със здрава защита - 15 допуснати гола в 29 мача (средно по 0.51 на двубой), но с доста трудности в атака - само 34 гола в 29 срещи (средно по 1.17 на мач). В елита Стойчо Стоев така и не успя да победи Лудогорец - в пет мача регистрира три поражения и две загуби от бившия си тим.