Витоша (Бистрица) загуби с 1:2 от Локомотив (Пловдив) в приятелска среща, играна на базата на "черно-белите" в Говедарци. "Смърфовете" започнаха по-напористо мача, но пропуски направиха Веселин Марчев в 7-ата и Дани Кики в 10-ата минута.

След неразбирателство в защитата на пловдивчани, играчите на Витоша откриха резултата в 20-ата минута.

Локомотивци натиснаха, но Димо Бакалов и Мартин Камбуров не можеха да вкарат от удобни позиция. През втората част възпитаниците на старши треньора Воин Войнов натиснаха, но можеха да получат втори гол в 50-ата минута, когато при атака на противника защитникът Димитър Везалов се намеси решително и предотврати попадение във вратата на тима си.

Локо (Пд) и Витоша с генерална репетиция преди началото на сезона

Двата отбора ще играят контрола

В 66-ата минута след удар на Цингрос, топката попадна в Мартин Камбуров, който хладнокръвно реализира за 1:1.

В 78-ата минута Дино Мартинович отбеляза победния гол за 2:1 за Локомотив. На проби при "черно-белите" пристигна юношата на Левски - Янко Ангелов.

Локомотив първо полувреме: Пиргов, Крумов, Марков, Николов, Бедиме, Траянов, Серджо, Бакалов, Марчев, Кики, Камбуров

Локoмотив второ полувреме: Пиргов, Крумов (60-Исуф), Крачунов, Везалов, Цингрос, Велковски, Траянов (57-Йевтоски), Мартинович, Бакалов (65-Пехливанов), Умарбаев, Камбуров (72-Филип Колев).