Сякаш неостаряващ е лидерът на варненския отбор.

С неизчерпаема енергия е ветеранът.

Георги Илиев пред ТОПСПОРТ: За титлата с Локомотив (Пловдив), трансфера в ЦСКА, далечния Китай и отбора на сърцето му

Георги Илиев пред ТОПСПОРТ: За титлата с Локо (Пд), трансфера в ЦСКА, далечния Китай и отбора на сърцето му

"Темата "ЦСКА" остава в миналото, където й е мястото, Варна винаги е бил моят дом"

81′

Изстрел на Христов!

Топката премина на сантиметри от целта!

Късметът не беше на страната на тима от Бистрица в тази ситуация.

78′

Божилов сменя Фенуш.

77′

Андраде сменя Кики.

76′

ГРЕДА!

Витанов нацели рамката зад Василев, с шут извън наказателното поле.

Малшанс за гостите.

75′

Зачестиха подхлъзванията на футболистите от двата тима.

Определено рискът от контузии е наличен.

Снимка 395523

74′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Ивайло Лазаров връща мача в изходна позиция!

Равенството е възстановено!

70′

Кутев получава чудесна възможност за реализиране на изравнителен гол.

Не успява да се възползва.

Една от най-чистите ситуации за Витоша в мача, до момента.

67′

Долапчиев стреля!

Спасяване на Китанов.

Зачестиха ситуациите пред вратаря на варненци.

65′

Кутев сменя Амзин.

62′

Два поредни изстрела на футболисти на гостите.

Първо Георги Илиев опита да стреля от статично положение, а след това и Панайотов шутира от далечна дистанция.

Без нова промяна в резултата.

61′

Жълт картон за Михаил Милчев.

57′

Натиск на домакините.

Може би за първи път в мача се случва нещо подобно.

За момента обаче по-скоро става дума за териториален превес, който не се изразява задължително в изстрели към вратата.

55′

Садула получава топката в половината на съперника и секунди след това опитва директен обстрел на вратата на варненци.

Резултатът се запазва непроменен.

Слабо изпълнение на Садула.

53′

Фаул срещу Георги Илиев в средата на терена.

Нищо интересно не последва за гостите след изпълнението на положението.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме не предложи кой знае какво напрежение пред двете врати, като играта се водеше предимно в зоната между двете наказателни полета.

Гостите бяха малко по-настоятелни в действията си и логично все пак стигнаха до откриване на резултата.

Това се случи след 20 минути игра, когато Георги Илиев получи подаване на границата на наказателното поле на Витоша и мигновено стреля, кълбото се отби в тялото на бранител и влезе неспасяемо във вратата за 0:1.

Последва нова добра възможност за варненци, но Кики не успя да насочи топката по възможно най-добрия начин, след пас на Илиев. Тя премина на сантиметри над целта, а вратарят на домакините не успя дори да помръдне от позицията си.

Наско Милев пък създаде най-сериозната опасност пред Китанов, като при центриране от корнер се опита да засече с пета технично топката, но тя бе избита от защитник.

Малко преди почивката безспорно най-дейният футболист на бистричани Милев бе заменен принудително. На хлъзгавия терен той се опита да овладее подаване в центъра на терена, но получи разтежение. На първо време младокът пробва да остане в игра поне до почивката, но малко по-късно все пак бе заменен от Долапчиев.

Натискът на гостите в заключителните мигове от първото полувреме не доведе до отбелязването на нов гол и така Черно море се оттегли в почивка с гол преднина.

45′

Почивка.

43′

Милев е принудително заменен от Долапчиев.

Разтежение получи младокът в редиците на Витоша.

42′

Натиск на гостите в заключителните моменти от първото полувреме.

Нова опасност пред вратата на тима от Бистрица обаче така и не е създадена.

39′

Един удар във вратата, един гол - това показват цифрите, що се отнася до успеваемостта на футболистите на Черно море в мача.

Домакините обаче така и не успяват да стигнат до попадение в срещата.

34′

Жълт картон за Тодор Гочев.

32′

Милев опитва далечен изстрел от сериозна дистанция.

Китанов е на мястото си, но дори не се налага да се намесва, тъй като кълбото минава над вратата.

28′

Нов фаул срещу Милев.

Този път по-близо до вратата на съперника.

Нищо не последва след изпълнението на статичното положение.

25′

Наско Милев е фаулиран в средата на терена.

Напрежение между футболистите на двата тима.

Все пак ситуацията се разминава без показване на официални предупреждения.

21′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Георги Илиев от границата на наказателното поле!

Имаше и рикошет в тялото на бранител, което направи вратаря на съперника безпомощен.

14′

Георги Илиев с чудесно извеждащо подаване към Кики.

Той стреля от границата на наказателното поле!

Топката преминава на сантиметри над напречната греда на вратата на домакините.

12′

Засада на Василев.

Втора поредна за него, в рамките на едва няколо секунди.

10′

Узунов стреля!

Енчев изчиства топката на сантиметри пред голлинията.

Първа сериозна възможност за домакините.

9′

Хлъзгавият терен прави придвижването на топката непредсказуемо, а извеждащите подавания - почти невъзможни за изпълнение.

7′

Дани Кики пада пред наказателното поле на съперника.

Главният съдия не сигнализира за нарушение на правилата.

5′

Засада на Георги Илиев.

4′

Теренът не е лек за игра, но домакините са се постарали да го почистят подобаващо.

Минусовите температури биха могли да допринесат за увеличаване темпото и създаване на положения и пред двете врати.

1′

77 Иван Николаев Вълчанов 38 Аристоте Ндонгала Фунду

Черно море гостува на Витоша (Бистрица) днес, от 12:30 часа, в последен и за двата тима двубой преди зимната пауза в Първа лига.

Варненци могат да се изравнят с 4-ия в класирането Берое, ако заралии загубят домакинството си на Левски.

На своя стадион "тигрите" обаче имат поражения само от Лудогорец, Ботев (Пловдив) и Берое - все отбори от Топ 6. В последните си две домакинства пък възпитаниците на Росен Кирилов записаха две победи и не допуснаха гол - 1:0 срещу Славия и 2:0 срещу Верея.

Витоша с изненада за феновете, които подкрепят отбора срещу Черно море

Мачът е в събота

Виктор Генев, Мартин Минчев и Емил Янчев са с контузии и няма да играят за Черно море. През седмицата пък договорите си разтрогнаха Благой Макенджиев и Атанас Зехиров.

Домакините от Витоша също имат известни кадрови проблеми, но са оптимисти, че ще успеят да се противопоставят на набралия скорост съперник. Росен Кирилов ще заложи на системата 4-1-4-1, с Наско Милев в предни позиции.

По-рано през сезона Черно море се наложи над Витоша във Варна с 1:0 след автогол на Милев.