Вместо в истински футболен празник, срещата между Чавдар 1957 и Ботев (Бърдарски геран) остави твърде лош привкус в дошлите да наблюдават този мач близо 250 души. Причината беше скандалното поведение на играчи на гостуващия отбор, които тръгнаха на саморазправа с главния съдия Цветан Христов от Враца, който беше спасен благодарение на изключително бързата намеса на охраната на стадиона.

До екшъна се стигна след като Чавдар вкара за 2:0 чрез юношата Антон Андреев в 18-та минута. Преди това още в 4-та минута друг юноша в тима - Мартин Тодоров откри за домакините с хубав диагонален удар по земя от 16 метра.

При втория гол обаче гостите от Бърдарски геран изявиха претенции към главния съдия за неотсъдено нарушение. Спорът между тях и съдията в началото беше само вербален, но за изненада на всички присъстващи в един момент нервите на някои от играчите на Ботев явно не издържаха и последва физически контакт последователно между 2-ма от футболистите на Бърдарски геран - Евгени Параскевов и Валери Павлов - и главния съдия Цветан Христов, който започна да бяга по игрището, опитвайки се да се измъкне.

Само бързата намеса на охраната на стадиона, която веднага нахлу на терена и респектира биячите, спаси главния съдия от по-тежки последствия. Съвсем правилно съдията, след кратко съгласуване с делегата на мача Николай Кюпарски от Враца, взе решение да прекрати срещата.

За съжаление разочарованието остана за всички зрители, дошли да наблюдават мач, а вместо това станаха свидетели на грозни сцени, за които вина имат единствено 2-ма от играчите на гостуващия тим.