Ветераните на България и Турция завършиха наравно 2:2 в приятелка среща, играна в Кърджали. Ивайло Йорданов откри резултата в 8-ата минута. След половин час игра Тюмер Метин изравни от дузпа. "Лъвовете" стигнаха до втори гол в началото на втората част. Крайният резултат оформи Хасан Кабзе в 63-ата минута.

Гошо Гинчев връчи плакет на Христо Стоичков от името на Красен Кралев  по повод 25-годишнината от САЩ'94. Плакет получи и селекционерът на националния отбор Краси Балъков.

Треньор на българите трябваше да бъде Димитър Пенев, но ангажименти му попречиха да присъства на срещата. Така те бяха без старши треньор.

В 3-ата минута срещата бе спряна за аплодисменти в памет на Трифон Иванов, които видимо разчувстваха Камата.

Пет минути след това България поведе. Ивайло Йорданов стреля от десетина метра и не сбърка за 1:0.

Малко след това Станислав Ангелов пропусна да удвои. Турците отговориха с опаснос пред Йордан Господинов, но стражът демонстрира отличен рефлекс и спаси.

В 15-ата минута удар на нападател на гостите срещна гредата, а малко след това Гошо Гинчев бе последна преграда пред гола.

В 31-ата минута Турция получи дузпа за игра с ръка в наказателното поле и Тюмер Метин изравни.

В началото на втората част Дончо Донев отново даде аванс на България. Сина на вятъря бе намерен от Стоичков и матира вратаря на турците.

В 63-ата минута Хасан Кабзе изравни с удар отляво - 2:2. При този резултат дойде и последният съдийски сигнал.

БЪЛГАРИЯ (1994) - Турция (2002) 2:2

1:0 Ивайло Йорданов (8)

1:1 Тюмер Метин (31 - дузпа)

2:1 Дончо Донев (43)

2:2 Хасан Кабзе (63)

БЪЛГАРИЯ (1994): Данчо Господинов, Даниел Боримиров, Цанко Цветанов, Ивайло Йоранов, Златко Янков, Христо Стоичков, Красимир Балъков, Бончо Генчев, Георги Гинчев, Петър Михтарски, Дончо Донев, Илиан Илиев, Станислав Ангелов, Мюмюн Кашмеров, Георги Пеев, Радостин Кишишев, Елин Топузаков, Александър Александров

ТУРЦИЯ (2002): Рюстю Речбер, Юмит Каран, Сердар Кулбилге, Ахмен Дурсун, Айхан Акман, Чихан Хасполатли, Емре Ашик, Фарук Аталай, Хасан Кабзе, Мерт Коркмаз, Нихат Кахвечи, Огюн Темизканоглу, Йомер Ердоган, Семих Сентюрк, Тюмер Метин, Тюнджай Санлъ, Хайати Кьосе, Серкан Балчъ, Гьокхан Юнал

Христо Стоичков: Никога няма да се повтори - България да има голмайстор на Световно и носител на "Златната топка"

"Имахме хъс за победа, младото поколение това го няма"