Ботев (Пловдив) загуби домакинството си на Верея в последната контролата и за двата тима преди подновяването на първенството в Първа лига. Двубоят се игра на клубната база на "канарчетата" в Коматево и завърши при резултат 1:3.

Тодор Неделев даде аванс на "жълто-черните" в 16-ата минута, когато се измъкна от защитата и се разписа след пас на Фернандо Виана.

Само шест минути по-късно Илиян Йорданов изравни за Верея. До края на първото полувреме Радослав Терзиев отправи неточен удар с глава към вратата на гостите.

Бивш шеф в Ботев осъди клуба

"Канарчетата" ще напълнят джоба на Тервел Златев с близо 4000 лева

В 60-ата минута Георги Андонов изведе Верея напред в резултата. След грешка в защитата на Ботев той се озова сам срещу Георги Георгиев и прати топката във вратата.

Шест минути по-късно Виана нямаше шанс да изравни, тъй като стреля в напречната греда.

Антонио Вутов: България не е крачка назад за мен

Вутов: България не е крачка назад за мен

"В Ботев намерих това, което търсех"

В 83-ата минута Янислав Иванов подпечата успеха на Верея. Той беше точен с удар от 35 метра, при който прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Георгиев.

До края на мача Ботев отвърна с опасен удар на Неделев, който беше париран от вратаря на старозагорския тим.