ЦСКА се издъни срещу последния в класирането Царско село. "Червените" направиха 0:0 с "царете" на "Българска Армия".

Съставът на Стойчо Младенов не създаде почти никакви опасни положения и показа тотална безидейност пред гола.

По този начин мечтата на "армейците" за шампионска титла става все по-далечна. Към момента те изостават на 5 точки от лидера Лудогорец, който утре посреща Левски и при успех ще дръпне с 8 пункта.

Снимка 566629

От своя страна съставът на Царско село, който днес за първи път беше воден от новия треньор Стефано Макопи, се отбраняваше умело и не остави много свободни пространства за атака на "червените".

Снимка 566628

Срещата започна спокойно и без никакви ситуации. В 22-ата минута, след атака на домакините, топката бе върната към Иван Турицов, който от сериозна дистанция стреля силно, вратарят изби в корнер, след който не последва нищо.

ЦСКА - Царско село, 0:0

"Армейците" и Царско село ще играят днес от 17:30 часа

Малко по-късно, Вилдсхут опита удар отляво на наказателното поле, но не уцели добре топката и тя прелетя твърде далеч от целта. Така нападателят продължи да е сериозен длъжник на отбора като все още няма гол в официален мач за първенство. До края на полувремето не се стигна до опасни ситуации.

Снимка 566622

Такива почти нямаше и през втората част. След изтичането на час игра, Йомов открадна една топка в наказателното поле, напредна и стреля с десния ъгъл по диагонала, но отново неточно.

Снимка 566621

Две минути по-късно, Турицов центрира отдясно в наказателното поле, където Гарсес се отличи с отлично овладяване на гърди, след което опита ефектна задна ножица, но топката отново се размина с целта. В 81-ата минута, Гарсес центрира от корнер, Мухар засече с глава и топката кацна на горната греда.