И второто издание на Вечното дерби в Елитната група до 19-годишна възраст бе спечелено от ЦСКА.

"Армейците" надделяха с 2:0, след като победиха и през есента със същия резултат на ст. "Виваком Арена - Георги Аспарухов".

"Червените" стартираха силно в мача и буквално натикаха "сините" в тяхната половина. Момчетата на Ивайло Станев създадоха от самото начало няколко отлични положения, но гол във вратата на Левски така и не падаше.

Гредата също помогна на гостите в една ситуация. Все пак логичното се случи и в 42-та минута Радослав Живков откри резултата след поредната отлична атака на ЦСКА. Неговият първи удар бе отбит от вратаря на гостите, но при добавката вече нямаше прошка и така ЦСКА се оттегли на почивката с гол аванс.

Левски удари ЦСКА и при юношите, Томислав Папазов в ролята на Давид Яблонски

"Сините" близо до финал след 1:0 над "червените"

Второто полувреме започна и с второ попадение, което бе дело на вратаря Слави Петров, който от своето наказателно поле порази противниковата мрежа. "Армейците", в чийто състав имаше и доста състезатели от U17, продължиха да контролират изцяло събитията на терена и създадоха още опасни положения пред вратата на "сините", но до трето попадение във вратата на Шейтанов така и не се стигна, пише официалният сайт на "червените".

След този кръг ЦСКА U19 продължава да е едноличен лидер в Елитната група до 19 години.

ЦСКА U19 - Левски U19 2:0 (Радослав Живков, Слави Петров)

ЦСКА U19: Слави Петров, Валентин Антов, Мартин Симеонов, Иван Турицов, Георги Костов, Петър Д.Петров, Николай Янков, Георги Търтов, Даниел Йорданов, Божидар Чуканов, Радослав Живков

Резерви: Борис Груев, Добромир Бонев, Хосеин Трайков, Асен Георгиев, Ангел Лясков, Марчело Тенев, Никола Борисов

Старши треньор: Ивайло Станев