Турнир: efbet Лига Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители: 3555

ЦСКА загря за Левски с победа 2:0 срещу Славия

Източник: startphoto.bg

86′

Амос Юга получава жълт картон за нарушение.

81′

Камело Нгуена беше изведен на добра позиция в 81-ата минута, но беше отлично блокиран от внимателния Турицов.

78′

Ертан Томбак можеше да вземе далеч по-добро решение в 78-ата минута. Появилият се от скамейката бивш играч на Лудогорец обаче предпочете соловите изяви, а ударът му беше спасен със завидно спокойствие от Бусато.

78′

Браян Морено се появява в игра, а замененият е Лазар Туфегджич.

75′

Последна смяна за състава на Славия. Вместо Георги Вълчев на терена се появява Ерол Дост.

73′

Тибо Вион приключва участието си в тази среща. А вместо него влиза Асен Дончев.

71′

Ахмед Ахмедов ще помага на "бялата" атака, а напуска Галин Иванов.

71′

Емил Стоев се появява в игра за сметка на Людовик Соареш.

71′

Кристиян Добрев нямаше ден и е време да бъде заменен от северномакедонеца Чешмеджиев.

71′
Снимка 587126

59′

Иван Минчев влиза в игра, за да замени Кристиян Стоянов.

58′
Снимка 587127

57′

ГООЛ ЗА ЦСКА!! 2:0! МЕНО КОХ! Носени на крилете от емоцията след първия гол, само секунди бяха нужни на "армейците" да удвоят своята преднина. През тази вечер ЦСКА не бе демонстрирал силата си при статични положения, но на тази негативна тенденция край бе сложен в 57-ата минута. Тибо Вион центрира перфектно от корнер, а появилият се като смяна на почивката Мено Кох оправда присъствието си на терена чрез отличен гол с глава.

56′

Дауда Бамба напуска терена, за да бъде заменен от Дюкенс Назон.

56′

Станислав Шопов излиза, влиза Джонатан Линдсет.

55′

ГООЛ ЗА ЦСКА! МАУРИСИО ГАРСЕС! 1:0! Радост обзе стадион "Българска армия" в 55-ата минута, когато селекцията на Саша Илич достигна до откриващото попадение в мача. Всичко започна от страхотния пробив на Дауда Бамба, който премина като на парад през слисаната отбрана на Славия. Последва много тежък шут на африканеца, който с мъка бе блокиран от Светослав Вуцов. За нещастие на най-стария столичен клуб, отбитата топка попадна в краката на дебнещия Маурисио Гарсес, стрелял неспасяемо в опразнената мрежа.

47′
Снимка 587114

47′

На полувремето Саша Илич взе решението да направи рокада в центъра на своята отбрана, където Енес Махмутович отстъпи мястото си на Мено Кох.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА BETANO ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ПОЧИВКА!

44′
Снимка 587116

43′

Първи жълт картон в мача. Получава го Туфегджич.

42′

Голмайсторът на ЦСКА от началото на кампанията - Маурисио Гарсес, пожела да вземе нещата в своите крака, след като в 42-ата минута навлезе от фланга и реши да отправи удар с левия си крак. Светослав Вуцов беше добре пласиран и улови изстрела по тревата.

41′

Дауда Бамба даде надежда на "червените" фенове, отваряйки голяма крачка, за да изпревари последния в защитата на Славия - Венци Керчев. В крайна сметка стремежът му не завърши с нещо запомнящо се.

36′

Кристиян Добрев отправи нещо средно между удар и подаване, което се превърна в детска игра за отразяване от стража на ЦСКА.

27′

"БЕЛИ" ПРЕТЕНЦИИ! От лагера на гостите имаха сериозни претенции към рефера Волен Чинков, карайки го да прегледа с ВАР ситуацията, при която откъсващият се Тони Тасев бива съборен от последния в защитата на ЦСКА - Иван Турцов. Арбитърът прецени, че доводи за подобни действия и червен картон за национала са несъстоятелни.

Снимка 587115

26′

НГУЕНА! ЦСКА контролираше топката, но за втори път падна в жертва на "бяла" контраатака в 26-ата минута. Пробив на Тони Тасев стартира зад центъра, а след като загуби битката с Турицов, Галин Иванов продължи атаката на Славия. Опитният футболист много хитро видя включилия се зад гърба му Нгуена, а халфът отправи хубав изстрел, който беше отразен с вещина от Бусато.

21′

Решителна намеса в наказателното поле на Славия от Емил Виячки, която предотврати доста по-неприятни моменти за "белите".

14′

ШАНС ЗА ГОСТИТЕ! Славия пропусна първия голям шанс в мача. Той стана факт след пробив на Тони Тасев и опит за остро подаване в наказателното поле на ЦСКА. "Армейците" бяха хванати неподготвени, но за техен късмет Кристиян Добрев закъсня със стотни от секундата, за да може да засече в мрежата на Бусато.

Снимка 587112

10′

Липса на достатъчно интересни положения пред двете врати. Средната зона на терена е мястото, където "червени" и "бели" сътворяват най-много на брой грешни подавания.

3′

Двата отбора не изгубиха излишно време в проучване, а моментално заложиха на директен футбол, който съвсем скоро да им даде и необходимия голов ефект. Активни в редиците на ЦСКА бяха Слави Шопов и Дауда Бамба, докато Тони Тасев не спираше да пресира "червените" централни защитници.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

5. Брадли Де Нойер 5. Петър Долапчиев

Отборите на ЦСКА и Славия се изправят един срещу друг в един от най-интересните сблъсъци от 10-ия кръг на efbet Лига. Столичното дерби ще се играе на стадион "Българска армия" и започва в 17:45ч. Главен съдия на двубоя ще Волен Чинков.

Двата тима влизат в този мач от позицията на трети и осми във временното класиране на шампионата. "Армейците" продължават да са без загуба в първенство този сезон и ще търсят нов успех, с който да атакуват върха. Междувременно в последните си 10 гостувания на "Армията" за първенство Славия записа 8 загуби и 2 равенства. За този период гостите вкараха едва 4 гола.

Славия страда много срещу ЦСКА на "Армията"

8 победи и 2 равенства в последните 10 мача там

Две от най-новите попълнения на ЦСКА Жираир Шагоян и Марселино Кареасо няма да играят в предстоящото в неделя столично дерби срещу Славия. Причината за отсъствието на двамата от групата на "червените" за мача е забавяне в обработването на документите им.

Славия също се намира в добра форма, като от 7 мача в шампионата до момента е спечелил 5 и е допуснал 2 поражения. В предишния кръг "белите" надиграха отбора на Локомотив (София) с 2:1 в драматичен мач на стадион "Александър Шаламанов" в "Овча купел".