Лудогорец получи 6 дузпи за първенство през сезона до момента, а ЦСКА - само една. В същото време срещу разградчани не е свирена такава. Два пъти съперник на "червените" имаше прави да изпълнява 11-метров наказателен удар - Черно море и Етър. Тези два мача на ЦСКА завършиха наравно - 1:1 и 2:2, въпреки че Васил Панайотов изпусна дузпата.

Днес е ред на равносметка за картоните. Те са повече за ЦСКА - и червените, и жълтите. Два пъти футболист на 31-кратните шампиони беше изгонен от терена. Първо това бе продаденият през зимата на Панатинайкос Юнус Санкаре. Случи се в столичното дерби със Славия на стадион "Българска армия". Въпреки това, ЦСКА стигна до успех с 1:0, след автогол в последните минути на двубоя. Амос Юга пък пое към съблекалните в 75-ата минута на Вечното дерби с Левски. "Червените" вече бяха повели с 1:0 и задържаха преднината си. Така, въпреки че бяха с човек по-малко, "армейците" победиха и в двата такива случая.

BWIN: НАЙ-РАЗНООБРАЗНИТЕ ПАЗАРИ И СТРАХОТНИ БОНУСИ! (18+)

Веднъж играч на Лудогорец получи червен картон - Светослав Дяков. Това стана още в първия кръг, при гостуването на Ботев (Враца). Домакините се възползваха от численото си предимство на терена и удариха разградчани с 3:1. Именно това е едната от двете загуби на Лудогорец до момента. Другата е с 2:3 срещу Локомотив (Пловдив) в последния кръг.

До момента футболистите на ЦСКА са получили общо 50 жълти, а Лудогорец - 47. Три пъти съперников футболист на "червените" беше гонен, но в два от тези случаи това стана в 90-ата минута - Яни Пехливанов от Етър и Реян Даскалов от Царско село. Даниел Димов от Черно море също беше изгонен срещу ЦСКА.

Само веднъж беше показан червен картон на играч в мач срещу Лудогорец. Вратарят на Етър Христо Иванов пое твърде рано към съблекалните и това доведе до разгромната победа на "орлите" с 6:0.

Дербито Лудогорец - ЦСКА е в събота от 15:00 часа в Разград.

Дузпите: За Лудогорец добре, за ЦСКА много зле...